Jak kupować laser?
WYCINARKI. Każdy przedsiębiorca z branży metalowej, który zamierza zainwestować w wycinarkę laserową, chciałby kupić maszynę, która ma akceptowalną cenę i dużą wydajność, generuje niskie koszty eksploatacyjne i prawie nigdy się nie psuje. Tyle oczekiwania. A jaka jest rzeczywistość? Okazuje się, że spełnienie tych wymagań jest trudne, ale nie niemożliwe.
Napędy liniowe o dużej gęstości mocy przyszłością maszyn CNC
W celu zwiększenia wydajności cięcia, szczególnie przy cienkich blachach, należy zadbać o jak największe przyspieszenie, aby maszyna na jak najkrótszym odcinku mogła osiągnąć prędkość zadaną. O tym, jak poradzić sobie z tym zagadnieniem oraz o korzyściach płynących z zastosowania napędów liniowych w rozmowie z redakcją czasopisma „STAL Metale&Nowe Technologie” opowiedział Przemysław Kimla.
Iść z prądem, ale nie na siłę - wywiad
Prowadząc firmę, powinniśmy odpowiadać na potrzeby rynku, a nie je kreować. Kiedy podążamy za rynkiem, prawie zawsze osiągniemy sukces – mówi Przemysław Kimla, założyciel i właściciel firmy KIMLA specjalizującej się w produkcji maszyn obróbczych.
Po 10 latach eksploatacji tak samo dokładne jak tuż po zakupie
Routery z napędami liniowymi gwarantują szybkość, dokładność i trwałość.
Trzecia generacja maszyn cięższa i o większej sztywności
Do produkcji mebli nie nadają się plotery frezujące – użycie tego typu urządzeń w przemyśle meblarskim nie ma ekonomicznego uzasadnienia, ponieważ dysproporcje wydajności takiej maszyny w stosunku do szybkiej maszyny przemysłowej mogą wynosić 1:10.
Zanim kupisz laser - wstęp
Wielu chciałoby zarabiać na cięciu laserem, ponieważ takie usługi wciąż generują zaskakująco wysokie zyski. Przez wiele lat, pomimo wysokich kosztów utrzymania i stosunkowo niskiej wydajności w tej branży dominowały lasery CO2. Technologia ta osiągnęła kresmożliwości rozwoju, a ze względu na dużą ilość urządzeń ceny usług spadły do nieatrakcyjnych poziomów z punktu widzenia inwestorów. Aż do roku 2010..
Wycinanie z laserową precyzją
Obróbka laserowa staje się coraz popularniejszą metodą cięcia stosowaną w przemyśle. Właściwości promieniowania laserowego umożliwiają wykonanie wielu precyzyjnych operacji technologicznych z użyciem właściwie każdego materiału z wydajnością i dokładnością zdecydowanie przewyższającą konwencjonalne techniki obróbki.
Bezuchybowy system sterowania w parze z napędem liniowym
Maszyny z napędami liniowymi uzyskująnieprawdopodobnedokładności, na poziomiepojedynczych mikrometrów.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje