Obrabiarki CNC dla branży opakowań.

Maszyny do opakowań wykonywane są na bazie wielkoformatowych centrów obróbczych. Wyposażone są w specjalne opcje, które są dedykowane do tej branży. Jeżeli chodzi o te wielkoformatowe centra obróbkowe są to maszyny wykorzystywane najczęściej przy produkcji wykrojników introligatorskich. Mogą być wykorzystywane do frezowania w deskach szczelin pod noże, do frezowania płyt oczyszczających frezami, do frezowania kontrbigów i płyt z pertinaxu oraz do płyt kontrbigowych z utwardzonej blachy, do wykonywania opakowań w dużych ilościach. Są to urządzenia wyposażone najczęściej we wrzeciona 50.000 obr/min na łożyskach ceramicznych, chłodzone cieczą ze stołem próżniowym, co bardzo dobrze zadomowiło się w europejskich i światowych firmach koncentrujących się na produkcji wykrojników introligatorskich.

Nasze maszyny – wielkoformatowe centra obróbcze dedykowane do tego typu prac stają się standardem światowej branży produkcji wykrojników. Jeśli chodzi o produkcję samych opakowań oczywiście wielkoformatowe plotery tnące umożliwiają szybkobieżne cięcie, cyfrowe cięcie kształtów z kartonu litego lub tektury falistej. Można również wyposażyć maszynę w specjalne oprogramowanie automatycznie generujące wzory FEFCO. Wystarczy wybrać rodzaj opakowania, podać wymiary opakowania oraz grubość materiału i system automatycznie wygeneruje kształty po czym można automatycznie wyciąć i zbigować elementy, które od razu się nadają do złożenia opakowania. Tego typu maszyny mogą służyć do produkcji opakowań dedykowanych on-line w trakcie cyklu produkcyjnego nietypowych wielkości elementów np. zestawy frontów mebli kuchennych trzeba praktycznie za każdym razem zapakować w inną wielkość opakowania, to jest przykład zastosowania gdzie taką maszynę można bardzo dobrze wykorzystać ze względu na to że wystarczy podać wielkość opakowania a maszyna od razu to wytnie z dużą wydajnością.

Jeżeli ta wydajność ma być bardzo duża wówczas można zastosować do tego celu maszynę HighSpeed w wersji na napędach liniowych co pozwala nam na znaczne zwiększenie wydajności.

Do zastosowań dorywczych gdy mamy potrzebę zakupu frezarki wielkoformatowej dostępna jest również opcja głowicy tnąco-bigującej, która umożliwia wykonywanie tego typu prac, czyli wykonywanie opakowań z nieco mniejszą wydajnością niż na maszynie dedykowanej ale za niewielką dopłatę do frezarki możemy zyskać dodatkową opcję wycinania i bigowania elementów opakowań kartonowych. Nasze maszyny doskonale nadają się do produkcji wypełnień z pianki EPE lub materiału typu tekturowy plaster miodu. Oba te materiały mogą być wycinane z dużą wydajnością na wszystkich ploterach tnących naszej firmy, ze względu na to że w standardzie oferujemy duży prześwit sięgający 100mm i mamy możliwość cięcia materiałów o grubości 100mm. Jest to wyjątkowa cecha naszych cutterów, ponieważ większość maszyn tego typu oferowanych na rynku nie przekroczy nawet połowy tej grubości.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje