Wielofunkcyjne centra nestingowe do płyty meblowej

KIMLA WOOD – MAGNETYCZNA REWOLUCJA

Odpowiadając na rosnące potrzeby rynku oraz sygnały klientów, marka KIMLA po wielu latach sukcesów w branży tworzyw sztucznych oraz metali, postanowiła wprowadzić do swojej oferty nową serie maszyn „WOOD dedykowanych dla sektora obróbki drewna i materiałów drewno pochodnych.

Okrętem flagowym nowej serii maszyn KIMLA-WOOD dedykowanych dla producentów mebli na wymiar oraz szeroko pojętej branży stolarskiej jest centrum nestingowe 3121 WOOD LINEAR. Nowa maszyna serii WOOD to prawdziwa rewolucja w branży. Główną cechą wyróżniającą ten produkt jest ultra nowoczesna konstrukcja urządzenia oparta o napędy liniowe - zapewniające nieosiągalne dla innych maszyn szybkości i precyzję frezowania, oraz bardzo niskie koszty obsługi maszyny z uwagi na brak elementów przeniesienia napędu takich jak przekładnie planetarne czy listwy i koła zębate. Każda maszyna z serii WOOD wyposażona w napędy liniowe odzyskuje także energię elektryczną podczas obróbki znacząco obniżając rachunki elektryczne w Państwa zakładzie.

Napędy liniowe mają ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami napędu osi stosowanymi przez całą konkurencje w branży drzewnej . Stosowanie zwykłych silników obrotowych (najczęściej serwo) do napędu liniowych osi maszyn wymaga zastosowania przekładni zamieniającej obrotowy ruch silnika na liniowy ruch osi. Może to być listwa zębata bądź śruba toczna, jednak każde z tych rozwiązań ma ograniczoną dokładność, sprawność i żywotność.

BPF2131 WOOD uzbrojony jest w innowacyjną głowice wiertarską wyposażona w 12 niezaleznych wierteł pionowych w rozstawie 32mm, 2 piłki do „nutowania” oraz zestaw 8 wierteł poziomych pozwalających na wykonanie otworów pod połączenia typu „kołek konfirmat” z 4 stron formatki meblowej, bezpośrednio na stole próżniowym maszyny bez konieczności stosowania przyssawek czy innych elementów mocujących.

Dzięki opatentowanej stopie odciągowej TURBO, już nigdy nie będziesz musiał martwic się zapylaniem podczas frezowania, stopa TURBO gwarantuje niemal 100% ekstrakcje wiórów i kurzu powstającego podczas obróbki, redukując do minimum konieczność czyszczenia elementów przed dalszymi procesami technologicznymi, Redukcja zapylenia zmniejsza tez ryzyko niedyspozycji pracownika związane z stałą ekspozycją na pył i kurz powstające w stolarni. Stopa TURBO dzięki aktywnemu dociskowi zmniejsza także prawdopodobieństwo przesuwania się elementów w trakcie cięcia.

BPF2131 WOOD może być wyposażone opcjonalnie w dedykowany dla branży meblarskiej pakiet oprogramowania ABRYS służący do projektowania mebli na wymiar.

Nasza technologia

STALOWY MONOLIT

Większość profesjonalnych obrabiarek skrawających jest wykonana ze stali i żeliwa, tak jest również w przypadku naszych maszyn. Wszystkie zbudowane są na bazie solidnej monolitycznej, stalowej konstrukcji o budowie skrzyniowej zapewniającej maksymalną sztywność. Odpowiedzialne za sztywność podzespoły o skomplikowanych kształtach są odlewami żeliwnymi poddawanymi odprężaniu i wyżarzaniu, a wszystkie elementy odpowiedzialne za dokładność są obrabiane na precyzyjnych centrach obróbkowych CNC i szlifierkach.

PROWADNICE LINIOWE

Nasze maszyny poruszają się we wszystkich osiach po wysokiej klasy prowadnicach liniowych wykorzystując wózki kulowe ze wstępnym napięciem oraz systemem zgarniaczy które zapewniają dużą szczelność i żywotność tych elementów.

LASEROWA PRECYZJA

Wszystkie etapy produkcji przewidują szczegółową kontrolę jakości a dokładność maszyn sprawdzana jest za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych jak laserowe interferometry.

PEWNE MOCOWANIE MATERIAŁU

Pompa próżniowa łopatkowa gwarantuje wysokie podciśnienie w trakcie obróbki materiału na frezarce CNC, budowa pompy łopatkowej gwarantuje jej bezobsługowa eksploatacje i cichą prace.

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Maszyna wyposażona jest w siatki zabezpieczające urządzenie oraz atestowane bramki laserowe, dzięki czemu praca z urządzeniem jest bezpieczna dla operatora oraz osób postronnych.

STÓŁ ODBIORCZY

Pozwala na automatyczny odbiór pociętych elementów ze stołu frezarki. Stół odbiorczy daje możliwość przyjęcia materiału o formacie 2800mm x 2070mm. Jego celem jest zwiększenie wydajności maszyny po przez wyeliminowanie czyszczenia i ręcznego zbierania formatek ze stołu urządzenia.

STÓŁ PODAWCZY

Stół podawczy umieszczony za maszyną, podnoszący płyty o wymiarach do 2800 x 2070 mm, daje się łatwo załadować za pomocą wózku widłowego – ładowność takiego stołu to 25 szt. płyty o grubości 18mm, stół posiada udźwig wynoszący 3 tony. Stół podawczy współpracuje systemem pobierania elementów z przyssawkami i umożliwia szybki załadunek płyty na stół centrum nestingowego.

SYSTEM SPYCHANIA ELEMENTÓW

System spychania elementów umożliwia automatyczny zepchnięcie ze stołu roboczego maszyny płyt meblowych w pełnym formacie. Instalacja systemu spychania istotnie wpływa na ograniczenie czasu który jest potrzebny do rozpoczęcia pracy na maszynie. System spychania po zakończeniu obróbki czyści oraz automatycznie odkurza stół roboczy eliminując tym samym potrzebę ręcznego wykonywani tej czynności. Dzięki belce spychającej pocięte elementy szybko spychane są na taśmę stołu odbiorczego.

SYSTEM POBIERANIA ELEMENTÓW

System wciągania płyt ze stołu podawczego składa się z 4 ssawek podciśnieniowych z możliwości regulacji rozstawu. Ssawki zainstalowane są za brama maszyny. Dzięki systemowi pobierania możliwy jest szybki załadunek płyty na stół roboczy maszyny.

AUTOMATYKA ODPYLANIA

Maszyna posiada automatyczne zasuwy które szybko i sprawnie przełączają strumień powietrza z odpylacza w miejsce gdzie jest ono potrzebne, w zależności od typu pracy który jest aktualnie na maszynie wykonywany.

STOPA TURBO

Stopa turbo gwarantuje niespotykana skuteczność ekstrakcji wiórów z pola obróbki. Unikatowy system niemal całkowicie odprowadza pył powstający podczas obróbki co szczególnie istotne podczas obróbki materiałów drewno pochodnych.

NAPĘDY LINIOWE

Głównymi zaletami silników liniowych stosowanych maszynach KIMLA są ich doskonałe parametry dynamiczne, tzn. szybkość i przyspieszenie. Są one możliwe do uzyskania, ponieważ w przypadku silników tego typu nie występują ograniczenia powodowane tarciem ani bezwładnością elementów mechanicznych.

OSŁONY HARMONIJKOWE

Osłony harmonijkowe służą do zabezpieczania szyn oraz wózków kulowych, dzięki czemu znacząco wydłuża się żywotność tych elementów.

DYNAMICZNA ANALIZA WEKTORÓW I HSM

Dynamiczna Analizą Wektorów™ oraz alorytm HSM przy skomplikowanej ścieżce narzędzia liczącej kilkadziesiąt tysięcy wektorów pozwala znacząco skrócić czas obróbki detali. Nasza unikatowa opatentowana technologia daje ci możliwość wykonania skomplikowanych frontów meblowych w znacznie wyższym tępię przy zachowaniu wysokiej precyzji i jakości.

PARAMETRYCZNY PROGRAM CAD/CAM

Parametryczny program typu CAD/CAM zainstalowany na pulpicie operatorskim pozwala łatwo i szybko przygotować produkcje przez operatora bez konieczności konsultacji z technologiem z biura.

OPROGRAMOWANIE DO PRODUKCJI MEBLI NA WYMIAR - ABRYS

ABRYS SysTEM to integralny i intuicyjny system, który zarządza wszystkimi etapami produkcji mebli na wymiar. To jednolity i spójny system, który łączy wszystkie procesy w jedno. Jest w 100% online, a całość odbywa się poprzez przeglądarkę internetową. Posiada intuicyjny interfejs, dzięki któremu możesz produkować SZYBCIEJ, LEPIEJ I WYDAJNIEJ.

STÓŁ PRÓŻNIOWY 6 - SEKCYJNY

Stół podciśnieniowy wykonany jest z wysoko ciśnieniowego laminatu HPL. Cały stół roboczy jest pokryty siecią kanałów, dzięki którym podciśnienie rozchodzi się równomiernie w całym jego zakresie. Stół podzielony jest na 6 sekcji sterowanych za pomocą elektrozaworów. Stół zasilany jest wydajnymi pompami BECKER które gwarantują doskonałe mocowanie materiału podczas obróbki.

SYSTEM AUTOMATYCZNEGO ETYKIETOWANIA

System etykietowania składa się z drukarki przemysłowej zainstalowanej na osi X (bramie maszyny) oraz aplikatora etykiet. System pozwala na automatyczne etykietowanie płyty przed jej frezowaniem. Automatyczne etykietowanie eliminuje czynnik ludzki i redukuje prawdopodobieństwo pomyłki do zera.

UNIWERSLALNY AGREGAT WIERTARSKI HITECO

Agregat posiada 12 niezależnych wierteł pionowych w rozstawie 32mm i 8 wierteł do wierceń poziomych. Na wyposażeniu agregatu znalazły się także dwie piłki w osi X i Y do „nutowania”. Unikatową cechą agregatu jest możliwość wykonania wiercenia w poziomie płyt o grubości 18mm bezpośrednio na stole maszyny bez konieczności stosowania przyssawek próżniowych e celu uniesienia detalu powyżej stołu maszyny.

ELEKTROWRZECIONO HSD 8KW ISO 30

Najwyższej jakości przemysłowe elektrowrzeciono firmy HSD z mocowaniem na stożki w standardzie ISO 30 zostało zbudowane z wykorzystaniem ceramicznych łożysk. Wrzeciono przystosowane jest do automatycznej wymiany narzędzi dzięki czemu cały proces odbywa się bez obsługowo i nie wymaga przestojów związanych z ręcznym przezbrojeniem narzędzi.

REWOLWEROWY MAGAZYN 12 POZYCJI

Obrotowy magazyn narzędzi zainstalowany na bramie maszyny skraca znacząco czas wymiany stożków we wrzecionie. W przypadku magazynu liniowego frezarka przy każdej zmianie narzędzia musi pokonać dodatkowy dystans wydłużając w ten sposób cały cykl obróbki.

Kontakt z doradcą ds. stolarstwa

tel. 697 697 520
pczainski@kimla.pl

opcje podstawowe
Wymiary obszaru
roboczego [mm]
Szerokość 1500, 1600, 2100, 2600, 3100 ...
Długość 2100, 2500, 3100, 4100, 5100, 6100, 7100 ...
Zakres osi Z 200, 300, 400, 500, 600, 700 ...
Wrzeciona 24 000 obr./min. 7 kW, 9 kW, 12 kW, 14 kW, 16 kW, 18 kW, 20 kW
40 000 obr./min. 5 kW
50 000 obr./min. 3 kW
System sterowania Serwonapędy cyfrowe AC High Speed
Typ stołu T-rowkowy
Próżniowy
Podciśnieniowy
Hybrydowy
Automatyczna wymiana
narzędzi (ATC)
Bez wymiany
Magazyn liniowy
Magazyn obrotowy
Automatyczna korekcja długości narzędzia
Pulpit z komputerem sterującym
opcje dodatkowe
Chłodzenie mgłą olejową Automatyczne
Głowice Aktywna z nożem oscylacyjnym
Bigująca
Aktywna z nożem bez oscylacji
Nożyk do cięcia folii
Pisząca
Nalewająca
Skaner Dotykowy
Laserowy
Oś obrotowa "B" na stole
"B" pochylane wrzeciono
"C" na wrzecionie (do agregatów kątowych)
Maty naciskoweKurtyny laseroweOgrodzenie BHP
Stopa dociskowaStopa odciągowaStopa dociskowo-odciągowa
Odciąg wiórówSystem bazowaniaKamerowy system celowniczy
System drukowania opisów
na detalach
  
dodatkowe opcje wyposażenia
video play
Stopa odciągowa sterowana serwonapędem
video play
Głowica gwintująca na bigowniku
video play
Taziker UK: opinia klienta o ploterach Kimla
video play
KIMLA WOOD - obróbka płyt meblowych
video play
Ploter przemysłowy ze stołem pionowym
video play
Wiercenie, gwintowanie i frezowanie w tworzywie sztucznym na obrotowej osi B
video play
Geetee: opinia klienta o ploterach Kimla
video play
Frezowanie dibondu - 4 wrzeciona
video play
Frezowanie tworzyw sztucznych - obróbka zgrubna
video play
Frezowanie profili aluminiowych na ploterze Kimla BPF
video play
Frezowanie plexi na ploterze przemysłowym
video play
Obróbka drzwi na ploterze Kimla BPF
video play
Sonda skanująca Kimla
video play
Plotery Kimla BPF - historia klienta
video play
Produkcja opakowań na ploterach Kimla
video play
Ploter frezujący do stali
video play
Produkcja ploterów Kimla na napędach liniowych
video play
Frezowanie styropianu 3D na BPF 2660
video play
Centrum obróbcze z kabiną ochronną
video play
Drukowanie i naklejanie etykiet na ploterach przemysłowych
video play
Cięcie nożem oscylacyjnym 5D
video play
Cięcie profili aluminiowych piłą fi=350mm
video play
Gwintowanie w profilu aluminiowym na BPF
video play
Frezowanie pianki, gąbki na BPF
video play
Cięcie gumy na ploterze przemysłowym
video play
Termowiercenie pod gwinty
video play
Ploter przemysłowy BPF
video play
Corian
video play
Wielkoformatowa frezarka do aluminium
video play
Bezpyłowa obróbka frontów MDF
video play
Frezowanie profili aluminiowych
video play
Wycinanie materiałów spienionych
video play
Obróbka polietylenu HDPE 20mm 0.3m/s!
video play
Frezowanie plexi
video play
Centrum obróbcze z pochylanym wrzecionem. 4 osie
video play
Wielkoformatowa frezarka do dibondu
video play
Wycinanie struktur lotniczych
video play
Centrum do nestingu płyt MDF, wiórowych
video play
Centrum do linii rozlewniczych, agregat kątowy
video play
Obróbka drzwi do chłodni
video play
Frezowanie drzwi metalowych
video play
Nakładanie kleju i składanie kolektorów słonecznych
video play
Frezowanie polipropylenu
video play
Introligatorskie centrum obróbcze CNC
video play
Frezowanie ślimaka transportującego butelki
video play
Frezarka do długich profli
video play
Obróbka 3D
video play
Frezowanie łuku pod rowek Teowy
video play
Obróbka płyty modelowej
video play
Rozkrój płyty wiórowej
video play
Wycinanie wykładziny samochodowej
video play
Frezarka 3D do modeli
video play
Nesting i 4-ta oś
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje