Jak kupować wycinarkę laserową?
Ile czasu trwa produkcja wycinarki laserowej? Ile trzeba poświęcić na szkolenie i przygotowanie pracowników, aby maszyna mogła zacząć pracować? W jaki sposób wybór odpowiedniej maszyny ma wpływ na czas jej instalacji? Te pytania zadaje sobie niejeden przedsiębiorca, który chce w swojej firmie zacząć profesjonalnie wycinać.
Na co zwracać uwagę przy wyborze wycinarki laserowej
Warto zdawać sobie sprawę, że dostępne na rynku wycinarki laserowe można podzielić na nadające się do użytku i takie, które się do tego nie bardzo nadają. Chodzi oczywiście o użytkowanie komercyjne do celów zarobkowych.
Serwis, czyli o co zapytać, kupując laser?
Podczas zakupu lasera jednym z najważniejszych kryteriów jest cena. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że dysproporcje pomiędzy firmami, które oferują takie urządzenia, dotyczą często kosztów utrzymania serwisowego. Nierzadko jest tak, że firmy, próbując konkurować na rynku, mocno obniżają ceny. Mogą to być obniżki nieraz do poziomu poniżej kosztów wytworzenia. Wtedy producent chce jakoś odzyskać pieniądze – najczęściej w postaci kosztu serwisu. Dlatego podczas zakupu lasera należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę samego urządzenia, ale także serwisu, oraz na to, co w skład serwisu wchodzi.
Czy głowica jest sercem wycinarki laserowej?
Z punktu widzenia obsługi technicznej czy kosztów eksploatacyjnych głowica jest najważniejszym elementem w dyskusji o wycinarkach laserowych. W laserach typu fiber bezobsługowość źródła i maszyny powoduje, że w 90% przypadków dyskusje serwisowe koncentrują się właśnie na głowicy i jej okolicach – to tutaj mieści się źródło ewentualnych awarii, a co za nimi idzie kosztów. W czym zatem tkwi problem?
Moc wycinarki laserowej – czy zawsze więcej znaczy lepiej?
Moc lasera jest tematem nie do końca zrozumiałym dla klientów chcących kupić wycinarkę laserową, ponieważ producenci w swoich kampaniach reklamowych prześcigają się w oferowaniu coraz większych mocy tych urządzeń. Natomiast okazuje się, że temat ten najpierw trzeba zrozumieć, zanim się podejmie odpowiednią decyzję, ponieważ odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi – nie, nie zawsze więcej znaczy lepiej.
Jak sterować laserem
System sterowania laserem zmienia kształt ścieżki narzędzia zapisany w pamięci na mechaniczny ruch głowicy lasera. Aby jednak do tego doszło, należy najpierw narysować odpowiedni rysunek, a potem przetworzyć go i przekazać do maszyny. Proces programowania lasera wymaga współpracy kilku różnych programów, aby przenieść poprawnie informacje na kolejne etapy, aż do powstania finalnego produktu.
Nowoczesne monitorowanie sposobem na zapobieganie awariom
Niespodziewane awarie i nagła konieczność serwisowania, a zatem także wyłączenia maszyny z pracy, to jedne z najbardziej stresujących sytuacji. Mogą one przynieść ogromne straty finansowe. Jakie są sposoby na zmniejszenie ryzyka nieplanowanego przestoju?
Jak systemy sterowania wyznaczają drogę cięcia wycinarkom laserowym?
Użytkownik kupujący laser często koncentruje się na parametrach samej maszyny, nie zwracając uwagi na sposób, w jaki zostało stworzone oprogramowanie. Właściwie skonfigurowany system sterowania jest jak sprawnie funkcjonujące centrum dowodzenia – zarządza procesem obróbki, optymalizując go i skracając jego czas do minimum.
Czym różnią się obecnie dostępne na rynku wycinarki laserowe?
Laser to urządzenie emitujące promieniowanie elektromagnetyczne w postaci wiązki, która umożliwia m.in. cięcie wybranego materiału. Czy wszystkie wycinarki laserowe dostępne na rynku działają tak samo?
Czy to już koniec laserów CO2?
LASERY CO2 Przez wiele lat były jedynymi laserami używanymi w przemyśle do wycinania materiałów. Są wyjątkowo uniwersalne, ponieważ w zasadzie wszystkie materiały, które można ciąć laserem nie są dla tej długości fali przezroczyste. A właśnie ta przezroczystość jest największym ograniczeniem w cięciu laserem.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje