Obrabiarki CNC do MDF, HPL, OSB, płyt wiórowych, płyt meblowych

Te materiały głównie obrabiane są na wielkoformatowych centrach obróbczych nazywanych ploterami przemysłowymi. Ze względu na to, że najczęściej płyty handlowe mają formaty do 2100 x 3100mm takie też maszyny są najczęściej oferowane, ale również w tej kategorii maszyn oferowane są maszyny mniejsze jak i większe oraz dużo większe. Większe np. o długości 4, 5, 6 metrów lub więcej na indywidualne zamówienie. Na przykład sześciometrowa maszyna jest maszyną dwu polową, czyli taką na której można wahadłowo odrabiać standardową wielkość płyty czyli na przedniej części trwa obróbka, a na tylnej wymiana materiału czyli zebranie elementów i założenie nowego materiału i tak na zmianę z przednią i tylną strefą. W tej sytuacji wydajność znacznie się zwiększa, ponieważ cały czas pracuje zarówno operator maszyny jak i maszyna, a zwiększenie długości maszyny nie podnosi w istotny sposób ceny urządzenia. Na pewno jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomice niż zakup dwóch osobnych maszyn.

Jeśli chodzi o materiały drewnopochodne, płyty wiórowych, OSB, MDF i płyty laminowanye są to materiały obrabiane na wielkoformatowych centrach obróbczych. HPL wymaga bardzo silnej i sztywnej maszyny, ponieważ jest to twardy materiał trudny w obróbce, a nasze maszyny się do tego doskonale nadają. Np. HPL o grubości 15mm można wycinać za jednym przejściem z wysoką jakością powierzchni. Płyty meblowe do mebli skrzyniowych, laminowane mogą być wycinane pojedynczo a płyty, które mają przepuszczalność powietrza np. MDF lub płyty wiórowe mogą być wycinane po kilka płyt jednocześnie.


Do obróbki drewna i MDF oraz przy wykonywaniu elementów przestrzennych wykorzystywane są maszyny pięcioosiowe. Tego typu materiały najczęściej wykorzystywane są w modelarstwo odlewniczym, do termo formowania lub laminowania. Maszyny wielkoformatowe i centra obróbcze występują w standardowych wersjach na napędach zębatych oraz jako pierwsza firma na świecie rozpoczęliśmy seryjną produkcję maszyny tego typu napędzanych napędami liniowymi. Zapewnia to niespotykaną dokładność, wydajność i trwałość.


W przypadku gdy wydajność nie jest kluczowa oferujemy również maszyny ekonomiczne, o lżejszej konstrukcji i mniejszej wydajności ale wyraźnie tańsze i w wielu przypadkach wystarczające do lżejszych zastosowań. Maszyny ekonomiczne ze względu na zastosowanie napędów kulowych mają ograniczenie długości do 2,5 m w związku z tym do wycinania pełnych płyt należy zainwestować w maszynę przemysłową napędzana napędami helikalnymi. Są to rozwiązania napędzane listwami zębatymi z szlifowanymi zębami o zarysie helikalnym zapewniającym bezluzową i długotrwałą pracę.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje