Obrabiarki CNC (Computer Numerical Control) firmy KIMLA przeznaczone są do obróbki materiałów poprzez frezowanie, cięcie, wykrawanie, wypalanie na maszynach sterowanych komputerowo (Obrabiarkach Numerycznych). Proste w konstrukcji i obsłudze jednocześnie cechują się niezwykłą niezawodnością i wysoką innowacyjnością. Zostały zaprojektowane w całości przez polskich inżynierów kierujących się przede wszystkim wydajnością, która w wielu przypadkach przewyższa obrabiarki CNC producentów zagranicznych. Ponadto nasze urządzenia są bardzo proste w obsłudze.

Dzięki unikalnemu, innowacyjnemu systemowi sterowania, który analizując kolejne wektory interaktywnie wyznacza dynamiczne parametry przejścia, uzyskaliśmy zwiększenie wydajności obrabiarek CNC przez skrócenie całkowitego czasu wykonania detalu do minimum. Ze względu na fakt, iż większość elementów wykorzystanych w maszynach jest wykonywanych w Polsce, jesteśmy w stanie zapewnić najkrótszy czas serwisowy wśród konkurencji.

System sterowania CNC wraz z oprogramowaniem CAD/CAM jest produkowany w naszej firmie, więc gwarantujemy najwyższą integralność systemu, a jego innowacyjność podkreślamy przez zastosowanie unikalnych technologii opracowywanych w naszej firmie. Ze względu na fakt, że nowe rozwiązania są wdrażane do naszych maszyn, co kilka miesięcy, produkowane przez nas urządzenia zawierają zawsze najnowocześniejsze rozwiązania. Oprogramowanie sterujące pracuje w środowisku Windows i jest w języku polskim. System sterowania zawiera unikalny moduł dynamicznej analizy wektorów, umożliwiający znaczne zwiększenie wydajności obrabiarki szczególnie przy skomplikowanych kształtach, a zastosowanie serwonapędów komunikujących się za pomocą Ethernetu czasu rzeczywistego umożliwia wyjątkowo precyzyjne odwzorowanie obrabianych kształtów poprzez minimalizację dynamicznych błędów pozycji. W pierwszej połowie 2008 roku wdrożyliśmy najnowszą wersję systemu sterowania zawierającą moduł dynamicznej analizy wektorów 3 generacji. Monolityczna, szlifowana, stalowa konstrukcja nośna stołu oraz przestrzenne, użebrowane elementy bramy, odlewane z konstrukcyjnych stopów lekkich i żeliwa, zapewniają korzystny stosunek masy korpusu do elementów ruchomych. Zapewnia to doskonałą dynamikę urządzenia, a prędkości ruchów roboczych sięgają 1m/s.

W urządzeniach BFN wyeliminowane zostały wszystkie elementy ślizgowe na rzecz liniowego ułożyskowania tocznego. Przełożenie napędów realizowane jest za pomocą precyzyjnych, szlifowanych śrub tocznych pozbawionych jakichkolwiek luzów zwrotnych, co zapewnia rozdzielczość pozycjonowania sięgającą 0.001mm. Nasze maszyny CNC umożliwiają frezowanie form przestrzennych 3D co umożliwia wykonywanie różnego rodzaju narzędzi: formy wtryskowe, modele odlewnicze, do termoformowania, gniazda i stemple do form i matryc. Jesteśmy w stanie rozwiązać wszelkie problemy dotyczące specyficznych zastosowań maszyn przez dostosowanie wymiarów i wyposażenia urządzeń do konkretnych potrzeb klienta.

Obrabiarki CNC firmy Kimla są w stanie obrobić każdy materiał poddający się obróbce skrawaniem. Można ciąć i frezować tworzywa sztuczne, piankowe, lite drewno, MDF, sklejkę, materiały twarde, kompozyty, metale, kamień. Po zainstalowaniu głowicy tnącej z aktywnym nożem oscylacyjnym można ciąć tekturę falistą, gumę, skórę, materiały tekstylne, szablony lub maski z gumy, folii, i tworzyw sztucznych. Możliwość zainstalowania wielu równoległych głowic zapewnia uzyskanie jeszcze większej wydajności. Nasze frezarki CNC pracują od wielu lat w kilkuset polskich firmach różnych branż. Pracownie reklamy, zakłady produkcyjne, wydziały rapid prototyping (szybkiego prototypowania), pracownie grawerskie, stolarnie doceniły nasze urządzenia polecając je naszym przyszłym klientom.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje