Plotery frezujące CNC eco

Galeria zdjęć

Galeria filmów

Plotery frezujące serii BLACKBIRD CNC produkujemy w zakresie obszarów roboczych 500x700mm do 2100x2500mm. Zakres roboczy osi Z wynosi 150mm lub 200mm. Jest to sprawdzona konstrukcja zawierająca wiele nowatorskich rozwiązań które opracowaliśmy na bazie wieloletnich doświadczeń. Maszyny tej serii adresowane są przede wszystkim dla firm reklamowych, prototypowni, producentów opakowań, wykrojników, zakładów usługowych. Wszystkie maszyny serii BLACKBIRD wyposażone są system sterowania z dynamiczną analizą wektorów, płynna regulacją prędkości posuwu i obrotów wrzeciona. W pełni zostały osłonięte prowadnice, śruby kulowe i czujniki krańcowe optyczne, co zapewnia minimum czynności obsługowych związanych z czyszczeniem i konserwacją maszyny.

Plotery BlackBird występują w kilku wersjach. Najcześciej wybieraną maszyną z tej grupy jest urządzenie z wyposażeniem prezentowanym na zdjęciu. Z wrzecionem 24000 obr/min bez automatycznej wymiany narzędzi i stołem T-rowkowym.

Stoły T-rowkowe z anodowanych profili aluminiowych znakomicie ułatwiają mocowanie materiałów. Drugim wariantem jest stół podciśnieniowy, który doskonale sprawdza się w mocowaniu dużych arkuszy kartonu, papieru, płyt tworzyw sztucznych, drewnopochodnych, blach aluminiowych i innych. Jako warstwa pośrednia pomiędzy stołem a materiałem stosuje się płyty HDF. Nadają się do tego celu idealnie, ponieważ przepuszczają powietrze, więc leżący na nich materiał jest przymocowany. Można wycinać elementy na wylot nie martwiąc sie o uszkodzenie stołu. Gdy się zniszczą można je splanować lub wymienić na nowe, zaletą jest to że są tanie i łatwo dostępne.

Alternatywą dla wrzeciona bez wymiany jest wrzeciono z automatyczną wymianą narzędzi plus magazyn narzędzi, usprawni ono i skróci czas obróbki wymagającej zastosowania wielu narzędzi.

Zamiast wrzeciona można zastosować aktywną głowicę z nożem oscylacyjnym i bigownikiem. Idealna do wykonywania prac w papierze, kartonie, tekturze, gumie, skórze, tkaninach i innych miękkich materiałach. Dzięki niej możemy wykonywać prototypy opakowań przed wykonaniem wykrojnika, wyciąć małe i średnie serie uszczelek, próbne wykroje do butów itd. Głowicę tnąco-bigującą można zamówić również jako demontowane wyposażenie dodatkowe zakładane na wrzeciono.

opcje podstawowe
Wymiary obszaru
roboczego [mm]
Szerokość 500, 700, 1000, 1200, 1500, 2100
Długość 400, 700, 800, 1000, 1500, 2000, 2500
Zakres osi Z 150, 200
Wrzeciona 24 000 obr./min. 1 kW, 1.5 kW, 2.1 kW
60 000 obr./min. 0.8 kW
System sterowania Serwonapędy cyfrowe AC High Speed
Typ stołu T-rowkowy
Próżniowy
Podciśnieniowy
Automatyczna korekcja długości narzędzia
opcje dodatkowe
Chłodzenie mgłą olejową Automatyczne mgła olejowa
Automatyczne
Głowice tnące Aktywna z nożem oscylacyjnym
Bigująca
Aktywna z nożem
Nożyk do cięcia folii
Głowice inne Pisząca
Nalewająca
Skaner Dotykowy
Laserowy
Automatyczna wymiana narzędzi (dla wrzecion 60 000 obr./min.)
Szafa sterująca z komputerem
Stopa dociskowa, Stopa odciągowa
Odciąg wiórów
Kamerowy system celowniczy
video play
Automatyczna zgrzewarka do kołków CNC
video play
Obróbka miękkich materiałów
video play
Cięcie, bigowanie i dozowanie kleju na BlackBird
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje