Obrabiarki CNC do pianek, gąbek

Pianki i gąbki są wycinane na ploterach tnących - cutterach. Są to urządzenia, które występują w dwóch wersjach. W wersji standardowej z napędami zębatymi – są to maszyny oparte na korpusie centrum obróbczego wielkoformatowego jednak wyposażone są w lekką bramę umożliwiającą znaczne zwiększenie dynamiki, przyspieszeń i prędkości posuwu. Mogą być wyposażone w głowice pneumatyczne lub elektryczne i mogą być przystosowane do cięcia bardzo różnymi nożami w zależności od aplikacji.

Oferujemy również cuttery na napędach liniowych. Jesteśmy pierwszą firmą, która rozpoczęła seryjną produkcję cutterów CNC HighSpeed z napędami liniowymi. Zapewnia to maksymalną wydajność oferowaną na rynku jednocześnie przy zachowaniu bardzo dużej dokładności i trwałości rozwiązania ze względu na to, że napędy liniowe nie mają przekładni mechanicznych tylko napęd odbywa się bezpośrednio za pomocą pola magnetycznego.

Dla mniej wymagających użytkowników mamy również rozwiązania ekonomiczne na bazie maszyny typu Blackbird. Takie rozwiązania nadają się szczególnie do robienia prototypów i małych serii.

Maszyny do wycinania pianek i gąbek mogą być ploterami frezującymi czyli urządzeniami frezującymi wyposażonymi w opcję głowicy tnącej. To rozwiązanie pozwala nam na uzyskanie możliwości cięcia pianek w sytuacji kiedy główną funkcją cięcia na maszynie jest jednak frezowanie. Są również rozwiązania odwrotne czyli plotery frezujące gdzie funkcją podstawową jest cięcie i jest to maszyna oferowana w wersji z lekką bramą z możliwością dołożenia do niej głowicy frezującej o lekkiej mocy ale i tak taka możliwość frezowania usprawnia wiele prac w firmie. Niektóre tworzywa tj. pianki, gąbki, materiały wygłuszeniowe mają tendencję do zaklejania noża lub jeżeli są wykonane z materiałów ściernych jak wełna szklana lub materiały oparte o włókno szklane do szybkiego zużywania noży tnących w takiej sytuacji proponujemy wycinarki wodne waterjet, które w branży cięcia wełny skalnej od wielu lat są standardem i jest to najlepsza technologia do cięcia tych materiałów. Również część materiałów sztucznych, które topią się od współdziałania z nożem również zalecamy wycinanie wycinarką wodną tak jak np. wygłuszeniowe maty poliamidowe.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje