Cuttery CNC Linear - plotery tnące

Galeria zdjęć

Galeria filmów

Pierwszy na świecie cutter produkowany seryjnie na napędach liniowych, otwiera nowe możliwości produkcyjne w wielu branżach. Ploter tnący Kimla BPT Linear dostępny jest w różnych obszarach roboczych i opcjach wyposażenia. Kompaktowa konstrukcja maszyny została wyposażona w innowacyjne rozwiązania oparte o napędy liniowe, które zostały zaprojektowane i przystosowane specjalnie dla tego urządzenia.

Cutter nowej generacji
Nowy cutter z napędami liniowymi i całkowicie nową konstrukcją pozwala osiągać jeszcze większą wydajność i jakość pracy. Wysokowydajne wycinanie jest możliwe dzięki zastosowaniu bezpośrednich układów pomiarowych pozycji o ultra wysokiej dokładności – rozdzielczość pomiaru 0,001 μm oraz powtarzalności pozycjonowania 1 μm. Napędy liniowe zastosowane w tej maszynie są praktycznie bezobsługowe, ponieważ napęd magnetyczny nie powoduje żadnego tarcia, więc nic się nie zużywa, co eliminuje kosztowne naprawy w okresie eksploatacji maszyny.

Sterowanie dedykowane
Nasz autorski system sterowania z dynamiczną analizą wektorów ™ został specjalnie zaprojektowany dla tego urządzenia tak aby maksymalnie wykorzystać potencjał naszych napędów liniowych. Od teraz nawet bardzo skomplikowane kształty będzie można obrabiać z niespotykaną wcześniej wydajnością i precyzją. Wbudowany system all-in-one zawiera w sobie wszystkie potrzebne moduły CAD/CAM/CNC/NESTING co zapewnia wysoki komfort i precyzję obróbki.

Obrabiane materiały
Ploter tnący Kimla BPT Linear oferuje bardzo szeroki zakres obrabianych materiałów dzięki możliwości rozbudowy o wiele opcji dodatkowych. Świetnie sprawdzi się w cięciu: skóry, tkanin, włókien, materiałów kompozytowych, uszczelkarskich, warstwowych, papieru, tektury, folii.

Opcje dodatkowe
Konwejor to stół taśmowy, który automatycznie przesuwa materiał dzięki czemu wzrasta komfort i wydajność pracy. Konwejor umożliwia pracę w trybie ciągłym co ogranicza zbędne przestoje maszyny. Dodatkowo maszynę wyposażyć można w stół odbiorczy i załadowczy, system celowniczy, głowice oscylacyjną, głowice frezującą, głowice piszącą, głowice znakującą, głowice bigującą.

opcje podstawowe
Wymiary obszaru
roboczego [mm]
Szerokość 1800, 2200, 2700, 3200 ...
Długość 1600, 2100, 2500, 3100, 4100, 5100, 6100 ...
Zakres osi Z 200
Nóż oscylacyjny pneumatyczny
elektryczny - 1x servo, 2x servo
System sterowania Serwonapędy cyfrowe AC High Speed
Typ stołu Próżniowy
Komputer sterujący
opcje dodatkowe
Głowice Frezująca
Bigująca
Znakująca
Pisząca
Skaner Dotykowy
Laserowy
Zdalna konsola
Maty naciskowe
System bazowania
Konwejor - taśmowy stół transportowy
Stół odbiorczy i załadowczy
video play
Cięcie włókna szklanego - Cutter CNC Linear
video play
Cięcie tapet - Kimla Cutter CNC Linear
video play
Cięcie i bigowanie tektury Linear
video play
Cięcie i bigowanie tektury
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje