Firma Kimla produkuje (prawdopodobnie jako jedyna na świecie) maszyny do wycinania najbardziej wymagających materiałów uszczelkarskich.
Wycinarki te wyposażone są w wysokiej klasy głowice aktywne oscylacyjne o mocach wielokrotnie przewyższających dostępne na rynku rozwiązania.
Nie stanowi problemu wycinanie płyt klingierytowych, płyt grafitowych zbrojonych siatką i blachą stalową (w tym wielowarstwowych), doskonale tnie gumę, skórę, korek i inne materiały, które nadają się do cięcia nożem.
Najmocniejsze głowice tnące oscylacyjne firmy Kimla napędzane są dwoma serwonapędami AC. Jeden służy do ustawiania kąta noża, drugi do generowania oscylacji. Centralne smarowanie zapewnia długą żywotność głowicy a jej koszty eksploatacyjne pozwala ograniczyć do minimum.
Materiał mocowany jest do stołu za pomocą próżni, zapewniając szybkie i ergonomiczne mocowanie wycinanego materiału.
Głowica może obsługiwać noże zarówno z węglika jak i z HSS – w zależności od właściwości materiału i jego grubości. Monolityczne noże węglikowe pozwalają np. wyciąć w gumie o grubości 20mm otwór o średnicy 8mm.
Wycinarka z głowica oscylacyjną w wersji przemysłowej może być również dostarczona w wersji z dodatkową głowicą frezująca, która zapewni możliwość wycinania materiałów kruchych, których nie można ciąć nożem.
Firma Kimla produkuje również maszyny Waterjet, które są urządzeniami porównywalnymi z produktami czołowych światowych firm przy zachowaniu znacznie atrakcyjniejszej ceny.
Wycinarki Waterjet Kimla wyposażone są w pompy i głowice renomowanej amerykańskiej firmy Accustream, które mają najniższe koszty eksploatacyjne. Koszt części zamiennych do pompy to 1.25USD/h a koszt części do głowicy to 1.75USD/h.
Kolejnym niepodważalnym atutem jest fakt, że producentem jest firma polska. W przeciwieństwie do firm oferujących urządzenia producentów zagranicznych, którzy nie posiadają stałego kompetentnego serwisu w Polsce, firma Kimla projektując, konstruując, produkując i serwisując swoje urządzenia zapewnia najwyższe kompetencje w zakresie utrzymania i serwisowania produkowanych przez siebie maszyn. Zapewnia to natychmiastowy dostęp do serwisu, części i wiedzy niezbędnej do rozwiązywania problemów pojawiających się w trakcie eksploatacji.
Próby produkcji maszyn Waterjet są obecnie podejmowane przez wiele firm dalekowschodnich. Niestety jak to najczęściej bywa jakość i możliwości tych urządzeń znacznie odbiegają od oczekiwań klientów. Podstawowym problemem jest nagminna tendencja do prób kopiowania innych urządzeń uznawanych za wzorcowe. Niestety brak doświadczenia i dostępu do technologii często powoduje opłakane rezultaty. Elementy pomp wykonywane są z materiałów o własnościach daleko odbiegających od pożądanych. Pękające cylindry, wycieki w wielu miejscach, nieszczelne zawory, ale przede wszystkim znacznie niższe żywotności uszczelnień, które powodują zwielokrotnienie kosztów eksploatacyjnych.
Kolejnym poważnym problemem jest oprogramowanie i system sterowania. W maszynach Waterjet niezwykle istotna jest dynamiczna kontrola prędkości uzależniająca prędkość posuwu od kształtu ścieżki narzędzia. Maszyny pozbawione tej funkcji muszą poruszać się z prędkością ograniczoną do takiej, przy której poprawnie wycięte zostaną najbardziej skomplikowane kształty. Powoduje to wielokrotne zmniejszenie wydajności (nawet dziesięciokrotne), co praktycznie dyskwalifikuje takie urządzenia z możliwości konkurowania na wymagającym rynku.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że maszyny firmy Kimla pracują w ponad 500 polskich firmach i kilkudziesięciu za granicą (w tym na wymagającym rynku amerykańskim). Obecnie w firmie Kimla maszyny produkowane są na skalę przemysłowa (na halach montażowych produkowanych jest jednocześnie ok. 25 maszyn), a wydajność produkcji dochodzi do 1 maszyny na 3 dni.
W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa na prezentację naszych maszyn. Na miejscu do obejrzenia jest co najmniej kilkanaście urządzeń do różnych zastosowań i z różnym wyposażeniem.
Jesteśmy przekonani, że po wizycie w naszej firmie podejmiecie Państwo decyzję o zakupie maszyn Kimla.