Rodzaj napędu, stosowany w maszynach marki Kimla, charakteryzujący się bezpośrednim jego przeniesieniem, bez udziału przekładni i zamiany ruchu obrotowego na liniowy. Napęd taki składa się ze ścieżki magnetycznej, umieszczonej na korpusie maszyny, a także elektromagnesu generującego pole elektromagnetyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu napęd nie zużywa się i nie powstaje zjawisko luzu zwrotnego. Do samego pozycjonowania silników użyte zostały liniały pomiarowe o dokładności 0.005 mm/m i rozdzielczości 0,000001 mm. Takie rozwiązanie powoduje, że maszyna jest bardzo dokładna i szybka.
Szafa sterownicza z pulpitem sterowania dostosowanym do danej obrabiarki, wyposażona w funkcjonalną szufladę na drobne akcesoria CNC, narzędzia, klucze itp. Konstrukcja szczelna, wentylowana, wykonana z blachy stalowej o grubości 1,5 mm lakierowana proszkowo. Zainstalowane kółka z blokadą pozwalają na dostosowanie położenia pulpitu w zakresie kilku metrów do ustawienia maszyny i zapewnia ergonomię stanowiska.
Funkcjonalność pozwalająca na automatyczną zmianę używanego do obróbki narzędzia (frezu, wiertła, głowicy itp.). Narzędzie umieszcza się w specjalnym uchwycie (stożku), który pobierany jest przez wrzeciono maszyny z magazynu narzędzi (liniowego, bądź obrotowego). Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma konieczności przerywania obróbki i ręcznej zmiany narzędzia we wrzecionie.
Napęd oscylacji realizowany jest poprzez powietrze pod ciśnieniem dostarczane do maszyny. Prędkość oscylacji i siła regulowana jest poprzez sterowanie przepływem powietrza i nie ma możliwości precyzyjnej regulacji z poziomu komputera. Głowica charakteryzuje się bardzo dużą prędkością oscylacji, dzięki czemu możliwe jest wycinanie materiałów z bardzo dużą wydajnością. Ze względu na sposób generowania wibracji ich siła jest mniejsza niż..
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje