Rodzaj stołu, stosowany w maszynach frezujących marki Kimla. Wykonany z panelu aluminiowego, w którym umieszczono rowki, w postaci odwróconej litery „T”. w rowkach tych umieszcza się specjalne nakrętki do których przykręcane są śruby montażowe. Tym sposobem można przymocować do stołu imadła, dedykowane uchwyty, a także sam materiał.
Stół podciśnieniowy stosowany jest głownie w urządzeniach typu cutter, ma budowę stołu rastrowego, jednakże zamiast pompy próżniowej zastosowany jest tutaj wentylator boczno-kanałowy, który co prawda wytwarza mniejsze ciśnienie, ale za to większy przepływ powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu skuteczniej przytrzymywane są materiały przepuszczające takie jak tekstylia, pianki, filc, etc.
Stół próżniowy wykonany jest z wodoodpornego materiału HPL. Obszar działania próżni można elastycznie dostosować dzięki jego modułowej budowie, która pozwala na zastosowanie osprzętu do próżniowego mocowania elementów firmy SCHMALZ. Standardowa pompa próżniowa firmy BECKER o wydajności...
Stół wykonany z HPL-u, w taki sam sposób jak stół próżniowy, jednakże posiadający dodatkową sekcję paneli t-rowkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na tym samym stole możemy mocować materiał za pomocą próżni, jak mechanicznie. Sekcja t-rowkowa może także posiadać opcję przysysania materiału.
Zestaw mechanicznych baz umieszczonych na stole maszyny, zapewniający powtarzalność ułożenia zadanego materiału (przeważnie płyty). Operator przy umieszczaniu materiału na stole dosuwa go do wystających bolców, dzięki czemu zostaje on ułożony we właściwym miejscu. Takie rozwiązanie pomaga przy..
Funkcjonalność pozwalająca na sczytywanie specjalnych znaków, tzw. paserów, które automatycznie bazują materiał na stole i dostosowują ścieżkę narzędzia, np. do zadrukowanych obszarów na materiale. Najczęściej wykorzystywane do produkcji opakowań z nadrukiem, bądź wycinania konturów wcześniej wydrukowanych kształtów.
Umieszczony na ramieniu i przymocowany do maszyny CNC pulpit zastępuje dotychczasowe rozwiązanie w postaci szafy sterowniczej i posiada w stosunku do niej bardziej ergonomiczną budowę. W pulpicie znajdują się: komputer przemysłowy PC, który stanowi interfejs maszyny, wraz z monitorem, klawiaturą i myszką, natomiast sterownik, falownik etc. w tym przypadku przeniesione zostały do korpusu maszyny.
Szafa sterująca z pulpitem sterowania dostosowanym do danej obrabiarki, wyposażona w funkcjonalną szufladę na drobne akcesoria CNC, narzędzia, klucze itp. Konstrukcja szczelna, wentylowana, wykonana z blachy stalowej o grubości 1,5 mm lakierowana proszkowo. Zainstalowane kółka z blokadą pozwalają na dostosowanie położenia pulpitu w zakresie kilku metrów do ustawienia maszyny i zapewnia ergonomię stanowiska.
Zestaw słupków ustawianych dookoła maszyny, wykrywających obecność osób zbliżających się do niej. Powodują zatrzymanie pracy urządzenia po przekroczeniu wiązki lasera. Zestaw składa się z nadajnika, odbiornika i dwóch luster odbijających, co zapewnia zabezpieczenie maszyny nawet z trzech stron. W przeciwieństwie do barier laserowych, mają gęściej umieszczone wiązki laserowe, przez co umożliwiają szybszą reakcję na wtargnięcie człowieka w strefę pracy maszyny.
System bezpieczeństwa stosowany w urządzeniach marki Kimla. Znajduje się on pod brama maszyny i przemieszcza się razem z nią. Monitoruje on na bieżąco przestrzeń wokół poruszającej się bramy, dzięki czemu jest w stanie wykryć obecność operatora lub przedmiotu, który może...
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje