Zwykle montowany poziomo pod bramą obrabiarki. Może zawierać od kilku do kilkunastu gniazd na oprawki narzędziowe CNC. Wymiana narzędzi następuje szybciej niż w magazynach liniowych ze względu na krótszy czas dojazdu do punktu wymiany narzędzia.
Ma postać listwy i zwykle montowany na stole obrabiarki. Współpracuje z wrzecionami wyposażonymi w możliwość automatycznej wymiany narzędzia. Może zawierać od kilku do kilkudziesięciu gniazd na oprawki narzędziowe CNC. Standardowe rozwiązanie przy maszynach z serii BPF zawiera dziesięć gniazd narzędziowych. 
Funkcjonalność pozwalająca na automatyczną zmianę używanego do obróbki narzędzia (frezu, wiertła, głowicy itp.). Narzędzie umieszcza się w specjalnym uchwycie (stożku), który pobierany jest przez wrzeciono maszyny z magazynu narzędzi (liniowego, bądź obrotowego). Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma konieczności przerywania obróbki i ręcznej zmiany narzędzia we wrzecionie.
Czujnik korekcji narzędzia umożliwia automatyczne wprowadzenie wartości korekcji długości narzędzia zamocowanego w uchwycie CNC lub bezpośrednio we wrzecionie. Obrabiarka automatycznie dokonuje pomiaru długości narzędzia, następnie koryguje współrzędną osi Z, aby koniec narzędzia był na odpowiedniej wysokości. W maszynach wyposażonych w automatyczną wymianę narzędzia, pomiar może być wykonywany raz, lub przed każdym jego użyciem. Możliwy jest również pomiar narzędzia po zakończeniu obróbki w celu kontroli jego uszkodzenia.
Wysokiej jakości żeliwna oś obrotowa do frezarek CNC. Nadaje się do obróbki stali, żeliwa, aluminium i innych metali kolorowych, tworzyw sztucznych oraz drewna i innych materiałów pochodnych. Sterowanie może odbywać się w trybie indeksowanym lub z płynną interpolacją symultaniczną. Oś występuje w wersji z konikiem. Standardowo dostarczana z uchwytem trójszczękowym o średnicy 125 mm.
Dodatkowa czwarta oś sterowana. Wrzeciono pochylane wokół osi Y w zakresie od  -95 do 95 st. Pochylane wrzeciono pozwala na np. obróbkę bocznych ścian profili lub kompleksową obróbkę drzwi. Oś ta jest sterowana w sposób indeksowany lub z płynną interpolacją symultaniczną.
Dodatkowa oś sterowana zainstalowana bezpośrednio na wrzecionie. Przeznaczona do sterowania agregatami kątowymi. Umożliwia mocowanie różnego rodzaju agregatów kątowych np. przystosowanych do pił tarczowych o różnych średnicach tarczy, mocowania narzędzi walcowych za pośrednictwem koszyków ER. Możliwości osi obrotowej "C" uzależnione są głównie od założonego agregatu kątowego. Oś C ma możliwość płynnej interpolacji symultanicznej.
Rodzaj napędu, stosowany w maszynach marki Kimla, charakteryzujący się bezpośrednim jego przeniesieniem, bez udziału przekładni i zamiany ruchu obrotowego na liniowy. Napęd taki składa się ze ścieżki magnetycznej, umieszczonej na korpusie maszyny, a także elektromagnesu generującego pole elektromagnetyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu napęd nie zużywa się i nie powstaje zjawisko luzu zwrotnego. Do samego pozycjonowania silników użyte zostały liniały pomiarowe o dokładności 0.005 mm/m. Takie rozwiązanie powoduje, że maszyna jest bardzo dokładna i szybka.
Głowica ta charakteryzuje się bardzo dużą siłą oscylacji. Dzięki temu możliwe jest przecinanie materiałów stawiających bardzo duży opór, jak również materiałów o dużej grubości. Przy zastosowaniu odpowiedniego ostrza możliwe jest rozcinanie gumy o grubości nawet do 30mm. Prędkość oscylacji regulowana...
Napęd oscylacji realizowany jest poprzez powietrze pod ciśnieniem dostarczane do maszyny. Prędkość oscylacji i siła regulowana jest poprzez sterowanie przepływem powietrza i nie ma możliwości precyzyjnej regulacji z poziomu komputera. Głowica charakteryzuje się bardzo dużą prędkością oscylacji, dzięki czemu możliwe jest wycinanie materiałów z bardzo dużą wydajnością. Ze względu na sposób generowania wibracji ich siła jest mniejsza niż..
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje