Zwykle montowany poziomo pod bramą obrabiarki. Może zawierać od kilku do kilkunastu gniazd na oprawki narzędziowe CNC. Wymiana narzędzi następuje szybciej niż w magazynach liniowych ze względu na krótszy czas dojazdu do punktu wymiany narzędzia.
Ma postać listwy i zwykle montowany na stole obrabiarki. Współpracuje z wrzecionami wyposażonymi w możliwość automatycznej wymiany narzędzia. Może zawierać od kilku do kilkudziesięciu gniazd na oprawki narzędziowe CNC. Standardowe rozwiązanie przy maszynach z serii BPF zawiera dziesięć gniazd narzędziowych. 
System minimalnego smarowania mieszanką powietrzno-olejową doprowadzaną do strefy skrawania. Zastępuje on tradycyjne, nieekonomiczne układy chłodzenia strefy obróbki na bazie roztworów emulsyjnych. Przed dyszą wylotową następuje mieszanie się powietrza, doprowadzanego pod ciśnieniem z olejem dozowanym w objętości kilku kropel na minutę. Smarowanie strefy skrawania taką mieszanką jest bardzo skuteczne, oprócz wzrostu wydajności obróbki i zwiększenia okresu trwałości narzędzia, zapewnia utrzymanie czystości w środowisku wytwarzania. Załączenie i wyłączenie chłodzenia jest sterowane w sposób automatyczny.
Głowica skanująca dotykowa wykorzystywana jest między innymi do skanowania detali celem wykonania duplikatów lub wprowadzenia do pamięci komputera celem dalszej obróbki. Pozwala na skanowanie nierównych powierzchni i uwzględnienie jej ugięcia, przy wykonaniu projektów..
Wysokiej jakości żeliwna oś obrotowa do frezarek CNC. Nadaje się do obróbki stali, żeliwa, aluminium i innych metali kolorowych, tworzyw sztucznych oraz drewna i innych materiałów pochodnych. Sterowanie może odbywać się w trybie indeksowanym lub z płynną interpolacją symultaniczną. Oś występuje w wersji z konikiem. Standardowo dostarczana z uchwytem trójszczękowym o średnicy 125 mm.
Dodatkowa czwarta oś sterowana. Wrzeciono pochylane wokół osi Y w zakresie od  -95 do 95 st. Pozwala na pochylanie wrzeciona co pozwala np. na obróbkę bocznych ścian profili lub kompleksową obróbkę drzwi. Oś ta jest sterowana w sposób indeksowany lub z płynną interpolacją symultaniczną.
Dodatkowa oś sterowana zainstalowana bezpośrednio na wrzecionie. Przeznaczona do sterowania agregatami kątowymi. Umożliwia mocowanie różnego rodzaju agregatów kątowych np. przystosowanych do pił tarczowych o różnych średnicach tarczy, mocowania narzędzi walcowych za pośrednictwem koszyków ER. Możliwości osi obrotowej "C" uzależnione są głównie od założonego agregatu kątowego. Oś C ma możliwość płynnej interpolacji symultanicznej.
Głowica ta charakteryzuje się bardzo dużą siłą oscylacji. Dzięki temu możliwe jest przecinanie materiałów stawiających bardzo duży opór, jak również materiałów o dużej grubości. Przy zastosowaniu odpowiedniego ostrza możliwe jest rozcinanie gumy o grubości nawet do 30mm. Prędkość oscylacji regulowana ..
Głowica ta charakteryzuje się bardzo dużą siłą oscylacji. Dzięki temu możliwe jest przecinanie materiałów stawiających bardzo duży opór, jak również materiałów o dużej grubości. Przy zastosowaniu odpowiedniego ostrza możliwe jest rozcinanie gumy o grubości nawet do 30mm. Prędkość oscylacji regulowana..
Głowica stosowana razem z głowicą tnącą (elektryczną, lub pneumatyczną), pozwalająca na dokonywanie specjalnych nagnieceń, przeważnie na kartonie, umożliwiających późniejsze zagięcie materiału. Przeważnie w głowicy tej stosuje się koła bigujące, o różnych średnicach i szerokościach, a także inne narzędzia, np. głowice typu V-cut.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje