Sonda skanująca dotykowa wykorzystywana jest między innymi do skanowania detali celem wykonania duplikatów lub wprowadzenia do pamięci komputera celem dalszej obróbki. Pozwala na skanowanie nierównych powierzchni i uwzględnienie jej ugięcia, przy wykonaniu projektów...
Głowica stosowana razem z głowicą tnącą (elektryczną, lub pneumatyczną), pozwalająca na dokonywanie specjalnych nagnieceń, przeważnie na kartonie, umożliwiających późniejsze zagięcie materiału. Przeważnie w głowicy tej stosuje się koła bigujące, o różnych średnicach i szerokościach, a także inne narzędzia, np. głowice typu V-cut.
Dodatkowa głowica, zamontowana obok głowicy tnącej/frezującej, pozwalająca na znakowanie obrabianego detalu. Posiada własny siłownik, dzięki czemu opuszcza się automatycznie. Może służyć zarówno do nanoszenia opisów na detalach, jak i do rysowania zadanych kształtów.
Dodatkowa głowica synchroniczna, umożliwiająca gwintowanie otworów przy pomocy gwintowników maszynowych.
System minimalnego smarowania mieszanką powietrzno-olejową doprowadzaną do strefy skrawania. Zastępuje on tradycyjne, nieekonomiczne układy chłodzenia strefy obróbki na bazie roztworów emulsyjnych. Przed dyszą wylotową następuje mieszanie się powietrza, doprowadzanego pod ciśnieniem z olejem dozowanym w objętości kilku kropel na minutę. Smarowanie strefy skrawania taką mieszanką jest bardzo skuteczne, oprócz wzrostu wydajności obróbki i zwiększenia okresu trwałości narzędzia, zapewnia utrzymanie czystości w środowisku wytwarzania. Załączenie i wyłączenie chłodzenia jest sterowane w sposób automatyczny.
Specjalna głowica drukująca nanosi zadane przez operatora oznaczenia (najczęściej nazwy elementów) na materiał, co pozwala na późniejszą identyfikację wyciętych detali. Mogą to być znaki alfanumeryczne, kody kreskowe lub kody QR. Funkcjonalność w szczególności polecana dla firm świadczących usługowe cięcie.
Stopa dociskowa blokuje możliwość poderwania materiału. Przydatna przy wycinaniu elementów z cienkich materiałów na stołach podciśnieniowych i próżniowych.
Osłona wrzeciona mocowana na osi Z. Jej zadaniem jest ograniczenie pylenia i odciąg wiórów powstających podczas obróbki. Przydatna szczególnie przy pracy w drewnie i płytach drewnopodobnych oraz laminatach szklano-epoksydowych. Zmniejsza zapylenie przez co polepsza warunki pracy i zwiększa żywotność elementów jezdnych i napędowych maszyny. Do wymiany narzędzia podnosi się automatycznie, ale możliwe jest również ręczne ustawienie jej wysokości.
Osłona wrzeciona mocowana na osi Z. Jej zadaniem jest zarówno ograniczenie pylenia i odciąg wiórów powstających podczas obróbki jak i blokowanie możliwości poderwania materiału umieszczonego na stole. Realizowane jest to poprzez wtłaczanie powietrza pomiędzy stopę, a materiał co powoduje wytworzenie poduszki powietrznej, natomiast...
Odkurzacze przeznaczone do pracy długoterminowej. Dużą siłę ssania zapewnia turbina boczno-kanałowa z bezpośrednim połączeniem pomiędzy turbiną a wałem silnika, bez systemu transmisyjnego. Wolnoobrotowy silnik indukcyjny zapewnia idealne warunki do pracy ciągłej. Odkurzacze tej serii zalecane są do...
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje