Zestaw mechanicznych baz umieszczonych na stole maszyny, zapewniający powtarzalność ułożenia zadanego materiału (przeważnie płyty). Operator przy umieszczaniu materiału na stole dosuwa go do wystających bolców, dzięki czemu zostaje on ułożony we właściwym miejscu. Takie rozwiązanie pomaga przy wielkoseryjnej produkcji elementów..
Funkcjonalność pozwalająca na sczytywanie specjalnych znaków, tzw. paserów, które automatycznie bazują materiał na stole i dostosowują ścieżkę narzędzia, np. do zadrukowanych obszarów na materiale. Najczęściej wykorzystywane do produkcji opakowań z nadrukiem, bądź wycinania konturów wcześniej wydrukowanych kształtów.
Umieszczony na ramieniu i przymocowany do maszyny CNC pulpit zastępuje dotychczasowe rozwiązanie w postaci szafy sterowniczej i posiada w stosunku do niej bardziej ergonomiczną budowę. W pulpicie znajdują się: komputer przemysłowy PC, który stanowi interfejs maszyny, wraz z monitorem, klawiaturą i myszką, natomiast sterownik, falownik etc. w tym przypadku przeniesione zostały do korpusu maszyny.
Szafa sterownicza z pulpitem sterowania dostosowanym do danej obrabiarki, wyposażona w funkcjonalną szufladę na drobne akcesoria CNC, narzędzia, klucze itp. Konstrukcja szczelna, wentylowana, wykonana z blachy stalowej o grubości 1,5 mm lakierowana proszkowo. Zainstalowane kółka z blokadą pozwalają na dostosowanie położenia pulpitu w zakresie kilku metrów do ustawienia maszyny i zapewnia ergonomię stanowiska.
Jest to najprostsze rozwiązanie w zakresie zabezpieczenia maszyny. Składa się z kilku, lub kilkunastu paneli ogrodzeniowych, ustawionych wokół maszyny, które zabezpieczają przed dostaniem się osób postronnych w strefę pracy urządzenia.
Zestaw słupków ustawianych dookoła maszyny, wykrywających obecność osób zbliżających się do niej. Powodują zatrzymanie pracy urządzenia po przekroczeniu wiązki lasera. Zestaw składa się z nadajnika, odbiornika i dwóch luster odbijających, co zapewnia zabezpieczenie maszyny nawet z trzech stron. W przeciwieństwie do barier laserowych, mają gęściej umieszczone wiązki laserowe, przez co umożliwiają szybszą reakcję na wtargnięcie człowieka w strefę pracy maszyny.
Zestaw słupków ustawianych dookoła maszyny, wykrywających obecność osób zbliżających się do niej. Powodują zatrzymanie pracy urządzenia po przekroczeniu wiązki lasera. Zestaw składa się z nadajnika, odbiornika i dwóch luster odbijających, co zapewnia zabezpieczenie maszyny nawet z trzech stron.    
System bezpieczeństwa stosowany w urządzeniach marki Kimla. Znajduje się on pod brama maszyny i przemieszcza się razem z nią. Monitoruje on na bieżąco przestrzeń wokół poruszającej się bramy, dzięki czemu jest w stanie wykryć obecność operatora lub przedmiotu, który może znajdować się w kolizji z elementem jezdnym. Ma on dwa stopnie działania. Pierwszy: system wykrywa obecność człowieka, informuje go sygnałem dźwiękowym lub świetlnym o obecności w strefie zagrożenia, przy okazji spowalniając ruch maszyny. Drugi: gdy operator znajdzie jeszcze bliżej systemu bezpieczeństwa, maszyna zatrzyma się, aby uniknąć kolizji. System LiDAR umożliwia prace strefową na urządzeniu.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje