Zautomatyzowany system załadowczo-rozładowczy Kimla Storesystem. Urządzenie Storesystem stworzone zostało z myślą o maksymalizacji wydajności pracy wycinarek laserowych. Konstrukcja Storesystem składa się z regału, w którym magazynowane są arkusze blach, systemu pobierającego arkusz z magazynu i transportującego go na stół wycinarki oraz systemu, który zbiera wycięte elementy i odkłada na wybrane półki na regale. Kompaktowa konstrukcja Kimla Storesystem pozwala na rozbudowę o kolejne regały magazynowe. Storesystem w połączeniu z laserem firmy Kimla działa w sposób automatyczny, eliminując konieczność pracy człowieka..
Zautomatyzowane gniazdo do cięcia laserowego Kimla LaserCEL połączone z systemem trójpaletowym, zapewnia możliwość wykorzystania szybkich laserów światłowodowych bez niepotrzebnych strat czasu na przeładunek wycinanych materiałów. Podczas pracy lasera operator ma możliwość, oprócz zautomatyzowanego cyklu przeładunku wycinanych arkuszy blach, również ręcznego załadunku i rozładunku elementów z trzeciej palety. System załadowczo-rozładowczy, może być zintegrowany zarówno z częścią środkową zmieniacza jak i z ostatnią paletą. W porównaniu z systemem dwupaletowym, zmieniacz trzech palet zintegrowany z systemem załadowczo-rozładowczym umożliwia jeszxcze bardziej elastyczną oraz wydajniejszą pracę całego gniazda do cięcia laserowego.
Innowacyjny, autorski system trójpaletowy, zapewnia możliwość wykorzystania szybkich laserów światłowodowych bez niepotrzebnych strat czasu na przeładunek wycinanych materiałów. Podczas pracy lasera operator ma możliwość, oprócz zautomatyzowanego cyklu przeładunku wycinanych arkuszy blach, również ręcznego załadunku i rozładunku elementów z trzeciej palety.
System do cięcia rur i profili marki Kimla jest pierwszym takim urządzeniem, produkowanym na rynku polskim. Bazuje na wytwarzanym od lat modelu Kimla Powercut, dzięki czemu dzieli z nim większość sprawdzonych rozwiązań technicznych, a zarazem posiada w dalszym ciągu funkcjonalność wycinania blach. Takie rozwiązanie pozwala...
Specjalny rodzaj palety, stosowanej w laserze fiber marki Kimla, wraz z dodatkową osią sterującą. Pozwala na wycinanie kształtów, oraz rozcinanie rur o średnicach do 200 mm. Maksymalna długość rury jest zależna od modelu lasera (przy modelu LF1530 jest to 3.000 mm). Przecinana rura spoczywa swobodnie podczas procesu cięcia, bez systemu uchwytów, które blokują możliwość wycinania na końcach rury. Dzięki temu można ją ciąć bez zbędnych odpadów.
Sonda skanująca dotykowa wykorzystywana jest między innymi do skanowania detali celem wykonania duplikatów lub wprowadzenia do pamięci komputera celem dalszej obróbki. Opcjonalna głowica skanująca stanowi niezastąpione wyposażenie maszyny dla bardziej wymagających projektów. Sonda pomiarowa umieszczona na bramie lasera automatycznie zeskanuje gotowy już detal i go powieli co znacznie skróci czas przygotowania projektu. Skaner ten jest wręcz niezastąpiony przy powielaniu projektów o bardzo skomplikowanych kształtach.
Opcjonalny magazyn dysz ułatwia przechowywanie wszystkich dysz potrzebnych do pracy z różnymi blachami a automatyczna wymiana dyszy i jej czyszczenie znacząco usprawnia proces przygotowania lasera do cięcia.
Automatycznie opuszczana głowica znakująca pozwala na szybkie podpisywanie blach przed ich wycięciem, dzięki czemu późniejsza identyfikacja detali automatycznie rozłożonych na arkuszu przez zintegrowany nesting nie stanowi żadnego problemu. Głowica drukująca oznacza detale przy użyciu atramentu, który można później łatwo wyczyścić nie zostawiając żadnego śladu po oznaczeniu. Mogą to być znaki alfanumeryczne, kody kreskowe lub kody QR.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje