Głowica skanująca dotykowa wykorzystywana jest między innymi do skanowania detali celem wykonania duplikatów lub wprowadzenia do pamięci komputera celem dalszej obróbki. Pozwala na skanowanie nierównych powierzchni i uwzględnienie jej ugięcia, przy wykonaniu projektów. Może służyć dodatkowo jako..
Ma postać listwy i zazwyczaj montowany jest na stole obrabiarki. Współpracuje z wrzecionami wyposażonymi w możliwość automatycznej wymiany narzędzia. Może zawierać od kilku do kilkudziesięciu gniazd na oprawki narzędziowe CNC. Standardowe rozwiązanie przy maszynach z serii BFN zawiera dziesięć gniazd narzędziowych.
Zwykle montowany poziomo pod bramą obrabiarki. Może zawierać od kilku do kilkunastu gniazd na oprawki narzędziowe CNC. Wymiana narzędzi następuje szybciej niż w magazynach liniowych ze względu na krótszy czas dojazdu do punktu wymiany narzędzia.
Magazyn narzędzi - rewolwerowy (małe stożki HSK-E25)
Wysokiej jakości żeliwna oś obrotowa do frezarek CNC. Nadaje się do obróbki stali, żeliwa, aluminium i innych metali kolorowych, tworzyw sztucznych oraz drewna i innych materiałów pochodnych. Sterowanie może odbywać się w trybie indeksowanym lub z płynną interpolacją symultaniczną. Oś występuje w wersji z konikiem. Standardowo dostarczana z uchwytem trójszczękowym o średnicy 125 mm.
Dodatkowa głowica synchroniczna, umożliwiająca gwintowanie otworów przy pomocy gwintowników maszynowych.
Osłona wrzeciona mocowana na osi Z. Jej zadaniem jest ograniczenie pylenia i odciąg wiórów powstających podczas obróbki. Przydatna szczególnie przy pracy w drewnie i płytach drewnopodobnych oraz laminatach szklano-epoksydowych. Zmniejsza zapylenie przez co polepsza warunki pracy i zwiększa żywotność elementów jezdnych i napędowych maszyny. Do wymiany narzędzia podnosi się automatycznie, ale możliwe jest również ręczne ustawienie jej wysokości.
Stół próżniowy wykonany jest z wodoodpornego materiału HPL. Obszar działania próżni można elastycznie dostosować dzięki modułowej budowie stołu. Budowa stołu pozwala na zastosowanie osprzętu do próżniowego mocowania elementów firmy SCHMALZ. Standardowa pompa próżniowa firmy BECKER o wydajności  250 m3 na godzinę pozwala na silne mocowanie nawet drobnych elementów. Stoły próżniowe sprawdzają się przy mocowaniu i obróbce materiałów drewnianych i płyt drewnopochodnych  jak również..
Stół wykonany z HPL-u, w taki sam sposób jak stół próżniowy, jednakże posiadający dodatkową sekcję paneli t-rowkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na tym samym stole możemy mocować materiał za pomocą próżni, jak mechanicznie.
  • Złoty medal 2011 ITM za Waterjet 5D
  • Złoty medal 2013 ITM za Laser Flashcut
  • Złoty medal 2013 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2014 ITM za Laser Powercut 8kW
  • Złoty medal 2014 ITM - wybór konsumentów
  • Złoty medal 2016 ITM za LaserCEL oraz Frezarkę narzędziową
  • Gepard biznesu 2016 za dynamiczny wzrost
  • Złoty medal targów RemaDays 2018 za innowacje